Partnerzy i przyjaciele

Poniżej przedstawiamy listę osób i instytucji, które pomogły nam bardzo i/lub są naszymi stałymi partnerami.

[toc]

Organizacje/media

Radio Kontestacja

Misją Kontestacji jest promowanie w społeczeństwie polskim wolnego rynku, wolności obywatelskiej i gospodarczej, wolności słowa, prywatnej inicjatywy oraz przedsiębiorczości.

Kontestacja pomaga nam docierać do ludzi o wolnościowych poglądach. Jej zespół pomógł nam bardzo podczas Przystanku Woodstock przejmując część dyżurów przy naszym obleganym stanowisku.

http://www.kontestacja.com/

Wolny Browar

Profil zrzeszający wszystkich miłośników piwa, którym nie podoba się, że nie dość, że ten złocisty trunek jest obciążony akcyzą, to jeszcze napicie się go na słonku kosztuje stówę.

Naszą inspiracją do założenia Wolnego Browaru były zbliżające się Juwenalia i, co zdarza się rokrocznie, związany z nimi wysyp mandatów za „spożywanie alkoholu w miejscach publicznych” (wszak Policja nie powinna łapać 

bandytów, prawda?). Akcja skierowana jest do ludzi, którym nie w smak jest ‚Ustawa o wychowaniu w trzeźwości’ rodem z czasów towarzysza Jaruzelskiego. Którym nie w smak jest płacenie skandalicznie wysokich podatków za każdym razem, gdy kupują sobie piwko.

Wolny Browar jest prekursorem akcji zmian w Ustawie i aktywnie pomagał nam w sieci, jak i w terenie.

http://www.facebook.com/wolnybrowar

Stowarszyszenie „Młodzi Demokraci”

Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy lubią aktywnie i świadomie uczestniczyć w życiu społecznym. Poprzez swą dynamiczność i kreatywność chcemy wpływać na otaczającą nas rzeczywistość, kreować najbliższy nam świat .

SMD przyłączyło się do merytorycznych prac na projektem, jak i pomaga w dotarciu do Polaków z naszym przesłaniem wolności. Jako największa i najlepiej zorganizowana organizcja tego typu jest jednym z naszych strategiczych partnerów.

http://www.smd.org.pl/

Ruch Poparcia Młodych

19.03.2011r. Zarząd Stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota powołał młodzieżówkę Ruch Poparcia Młodych, która działa w strukturach stowarzyszenia.

Ruch Młodych jest niezwykle aktywną grupą działającą na rzecz wolności i spraw ludzi młodych. Ich pomoc jest bezcenna czyniąc ich naszym strategicnzym partnerem.

http://www.facebook.com/RPMlodych

Stowarszyszenie „KoLiber” Szczecin

KoLiber to licealiści, studenci i przedsiębiorcy – młode pokolenie, któremu bliskie są wartości takie jak: ochrona własności, rządy prawa, wolność gospodarcza, odpowiedzialność za własny los oraz silne i bezpieczne państwo.

Połączyliśmy siły, by przygotować się do pełnienia funkcji publicznych w państwie poczynając od samorządów terytorialnych, a na najwyższych urzędach Rzeczpospolitej Polskiej – w niedalekiej przyszłości – kończąc.

Współrządząc weźmiemy na siebie odpowiedzialność za losy Polski, i dążyć jednocześnie będziemy do urzeczywistnienia wyznawanych przez nas wartości.

Reprezentanci Szczecińskiego KoLibra aktywnie włączyli się w prace nad ustawą i merytoryczne przygotowanie naszych prac.

http://www.koliber.org/

Kongres Nowej Prawicy

Kongres Nowej Prawicy, Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke www.nowaprawica.org.pl

KNP walczy z obecnym prawem od czasów, gdy my byliśmy w przedszkolu. Działacze KNP dawali podwaliny do naszej akcji i wspierali nas na każdym jej kroku. Jest to chyba najbardziej oddolne poparcie ze wszystkich.

Fundacja Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy

Fundacja WOSP zaprosiła nas na XVIII Przystanek Woodstock, gdzie oprócz naszego projektu promowaliśmy akcję „Znaj swój limit” promującą świadome spożycie alkoholu. WOSP wykazał się ogromnym otwarciem i zaufaniem, jest dla nas wzorem oddolnej akcji i zawsze nim pozostanie. To ich idea kazała nam jak najdłużej pozostawać poza polityką, niestety w przeciwieństwie do akcji Jurka musimy wejść trochę w ten ciężki teren. Dziękujemy WAM! Daliście nam skrzydła!!!

Posłowie

Michał Kabaciński

Poseł Ruchu Poparcia Palikota, Inicjator współpracy zarówno z RPP i RPM. Rozpoczął rozmowy na temat zmian w ustawie, i po zapoznaniu się z naszymi projektami od razu rozpoczął współpracę wprowadzając nas do Sejmu. Kluczowy partner, wyjątkowo dynamiczny parlamentarzysta otwarty na dialog z każdym.

 

Cezary Tomczyk

Poseł PO, Młody Demokrata, który zaproponował współpracę zwłaszcza w dotarciu do parlamentarzystów jak i przygotowaniu bardziej merytorycznej dyskusji na temat problemów związanych z ustawą. Zawsze do dyspozycji, zawsze otwarty na współpracę.

 

Arkadiusz Litwiński

Poseł PO, doświadczony parlamentarzysta i samorządowiec, jeden z liderów zachodniej PO. Od początku wskazywał nam drogę i uczył jak przygotować sensowny projekt i prowadzić dialog. W każdej chwili mogliśmy na niego liczyć, a jego konstruktywna krytyka wzbogaciła nasz projekt.

Robert Kropiwnicki

Poseł PO, pracujący w Sejmie m.in. nad tematami uzależneń. Z własnej inicjatywy zaproponował nam dyskusję i wystąpił do Ministra Sprawiedliwości i Zdrowia z interpelacjami, mającymi przygotować grunt do rozmów z nami. Idealny przykład tego, iż politycy mogą poważnie traktować ruchy społeczne, nawet bardzo ostrożnie podchodząc do tematu. Takich partnerów chcemy!

 

Samorządowcy

Bartosz Domaszewicz

Radny Miasta Łódzi, PO, Młody Demokrata. Aktywnie zainteresowany poprawą ustawy i oddaniem większych praw samorządom. Aktywnie przygotowuje szereg sugestii, jakie powinniśmy podjąć w dalszych pracach nad ustawą.

 

Bazyli Baran

Radny Miasta Szczecin, PO. Współautor lokalnych regulacji dot. spożycia alkoholu. To dzięki niemu wiemy dlaczego zapisy ustawy wymagały poparwy, w jakich obszarach są nieskuteczne, a w jakich jest zbyt represywna. Doświadczony mentor, który dał nam silne merytoryczne wsparcie.

 

Arkadiusz Marchewka

Radny Miasta Szczecin, PO. Od początku wspierający nas organizacyjnie i merytorycznie. Aktywnie zainteresowany uporządkowaniem obszarów rekreacyjnych Miasta Szczecin.

 

Jędzej Wijas

Radny Miasta Szczecin, SLD. Inicjator dyskusji o alkoholu w Radzie Miasta Szczecin. Na początku naszego działania dawał nam wiele pomysłów i sugestii oraz wskazał wszelkie akty prawne, jakie powinniśmy brać pod uwagę przy naszych pracach.

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>