Glamour Party – Szczecin

Lipiec 15, 2011 w Aktualności

Glamour Friday jeszcze trwa, mimo, że część z nas musiała się zwinąć (niestety niektórzy pracują też w sobotę). I jak widać raczej ludzi nie brakowało. Było barwnie, miło, spokojnie, frekwencja nie zawiodła jak zwykle wieczorem na deptaku, pomimo chłodu i równoległej imprezy w Kontrastach.

Niestety kolejny raz zawiodłem się na Radiu Szczecin. Bardzo otwarcie i chętnie podchodzę do tej rozgłośni, gdyż na jej antenie miałem możliwość pierwszy raz przedstawić nasze postulaty i wciąż nadal szanuję tą rozgłośnię. Jest jednak czasem tak, że ktoś na siłę próbuje Ci coś udowodnić. I tak o godzinie 20:52 (zaznaczając, iż powtarzaliśmy, że na Deptaku ludzie zbierają się od ok godziny 21-22, a my byliśmy wcześniej jako inicjatorzy) czytam na stronie RS:

„Małe zainteresowanie akcja <<Piwo pod Chmurką>>”

„Zaledwie kilkanaście osób wzięło udział w rozpoczęciu Glamour Friday na Deptaku Bogusława w Szczecinie.”

Po poprzednim materiale Pani Ani Łukaszek, w którym część wypowiedzi wypowiedzi wyczerpuje znamiona pomówienia, jak chociażby:

„Można wnioskować, że to osoby, które popijając napoje z procentami miały do czynienia z nami”

wypowiedziane ponoć przez rzecznika SM (nie mamy pewności, gdyż słowa były przytaczane). Jest to niesprawiedliwe, gdyż należę do osób, które w życiu nie dostały mandatu z tytułu picia alkoholu w miejscu publicznym. I nie jestem jedyną taką osobą.

Starałem się zachować kredyt zaufania i dać szanse poznać nasze działania. I mimo tego, że w dzisiejszym materiale wiele wypowiedzi zostało przedstawionych w sposób bardziej stonowany, sam materiał pisany skupił się na frekwencji (przed zwyczajowym rozpoczęciem życia na deptaku), ocenie (tytuł to jednoznaczna ocena zjawiska, które jeszcze trwa). Nie powiedziano nic na temat tego, że zwracamy uwagę na hałas, śmiecenie, załatwianie się w bramach. Nie było mowy o naszych plakatach promujących „szanowanie deptaku”.

Podczas naszego pobytu od 19 do 23:30 nie zauważyliśmy na deptaku:

  • śmiecenia
  • tłuczenia butelek
  • załatwiania się w bramach

W utrzymaniu porządku przydatna okazała się Policja która zwracała uwagę na przykłady wybryków. Niestety naszej rozmowy z Policją Pani redaktor też nie umieściła, a szkoda, bo najwidoczniej Panowi Policjanci mają więcej obiektywizmu w ocenie sytuacji.

Łukasz Marek Sielski

Print Friendly