Nie bądźmy chamami, czyli alternatywa dla Deptaku

Lipiec 5, 2011 w Aktualności

Wczoraj SCR ogłosił plan wydarzeń artystyczno-warsztatowych na Deptaku Bogusława na najbliższe wakacje. Pomysł mi się bardzo podoba, zwłaszcza, że jest też oferta skierowana dla młodzieży i częścią programu jest funkcjonowanie galerii VHS (którą uwielbiam). Mam też nadzieję, że organizatorzy tego nie działają przeciw nam – tylko przeciw tym, którzy nie potrafią się na Deptaku zachować. Nawet, dzięki temu co organizują pojawią się szanse na częstsze patrole i monitoring.

Nie chcemy być chamami i nie zamierzamy szkodzić nieletniej młodzieży i dzieciom. Nie chcemy mieć w mieście wroga, ale sojusznika i chcemy przedstawiać mu nasze potrzeby i dyskutować w celu osiągnięcia kompromisu.

Dlatego dziś puszczamy nową sondę na temat alternatyw dla Deptaku oraz dorzucamy do naszego projektu założenie, że jeśli już uda nam się utworzyć „oazę” na ul. Bogusława, to nie będzie ona funkcjonować w godzinach działania zajęć dla osób nieletnich.

Jeśli się z tym ktoś nie zgadza to przykro nam, ale Stowarzyszenie od początku nie miało być grupą pijaków, ale ludzi którzy chcą wolności ale rozumieją, że ich wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innych.

Print Friendly