Get up – clean up

Lipiec 2, 2011 w Aktualności


Chcieć to móc. Dziś rano (trochę niedospani po Dniach Odry) wybraliśmy się (Łukasz Sielski oraz Łukasz Kadłubowski) na Deptak Bogusława. Szczerze, spodziewaliśmy się, że będzie gorzej. Oczywiście śmietniki nie wytrzymały napływu szkła, ale śmieci było mniej niż dawniej. Jednak bez problemu w ciągu niecałych 20 minut zebraliśmy pięć pełnych dużych worków paczek po papierosach, butelek plastikowych, stłuczki, opakowań po chipsach. Zdarzyły się też drobne elementy garderoby (jakieś dziewcze zgubiło pasek od płaszcza).

Pomogli nam zbierać też ostatni tubylcy. Dzięki wam, ceni się.

Następnym razem musimy zaopatrzyć się w trochę mocniejsze worki i coś do zamiatania „odgach” po papierosach (rzućcie te pety, fuj – moje osobiste zdanie).

Mam nadzieję, że następnym razem gdy wybierzemy się na Deptak będziemy mogli na was liczyć oraz, że Pani odpowiedzialna za czystość na Deptaku ucieszy się, że odwaliliśmy kawał roboty za nią – przepraszamy, ale nie wiedzieliśmy co zrobić z workami dlatego zebraliśmy je obok siebie, tak by łatwo było je zebrać z ulicy. Przed następnym razem spytamy ZUKu jak profesjonalnie pomóc im, w doprowadzeniu Deptaku do porządku.

Pozdro, Piwosze!

Łukasz

 

Print Friendly